środa, 6 marca 2013

Tołoczko odchodzi z Surgutu

Rosyjskie media informują, że szkoleniowiec Gazpromu-Jugry Surgut - Andriej Tołoczko odchodzi ze stanowiska. Klub nie podał jeszcze oficjalnej wiadomości, ale w dzisiejszym meczu Gazpromu-Jugry z Jarosławiczem Jarosław (3:1) zespół prowadził Rafael Chabibullin, który do 2011 roku był trenerem drużyny z Surgutu.


Decyzja o zakończeniu współpracy z Tołoczką jest sporą niespodzianką. W obecnych rozgrywkach Superligi Gazprom-Jugra radzi sobie całkiem nieźle. Po 20. kolejce spotkań zajmuje 5. miejsce w grupie niebieskiej ligi rosyjskiej, ale przed nim są tylko faworyci do medali - Zenit, Lokomotiw, Ural i Biełogorie. Dość powiedzieć, że w tabeli uwzględniającej wyniki wszystkich zespołów Superligi, Gazprom-Jurga wyprzedza m.in. Dynamo Moskwa, Iskrę Odincowo czy Fakieł Nowy Urengoj Łukasza Żygadły. 

Tołoczko prowadził zespół z Surgutu od zeszłego roku. Wcześniej, przez wiele lat, pracował w Automobiliście Sankt-Petersburg. Dziś mało kto pamięta, że Tołoczko w latach 2000-02 grał na pozycji środkowego bloku w Polsce, w zespole Ivettu Jastrzębie Borynia. 

źródło: volleyballnews.ru
fot: gazprom-urga.ru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz