środa, 6 marca 2013

Cisolla w... Bahrajnie

Niedzielny finał Pucharu CEV był ostatnim meczem Alberto Cisolli w barwach Andreoli Latina. Były reprezentant Włoch opuścił już klub Jakuba Jarosza. 35-letni zawodnik karierę będzie kontynuował w Al-Muharraq z Bahrajnu.

Cisolla w Latinie występował od początku sezonu. Wcześniej był zawodnikiem Romy Volley, Lube Banki Macerata, ale największe sukcesy święcił jako zawodnik Sisleya Treviso. To właśnie w barwach tej drużyny trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów i aż ośmiokrotnie mistrzostwo Włoch.

Doświadczony przyjmujący ma za sobą również udaną karierę w reprezentacji Italii. W 2004 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach wywalczył srebrny medal. Rok później zdobył mistrzostwo Europy i został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem europejskiego czempionatu. Karierę w reprezentacji zakończył w 2009 roku; łącznie w kadrze wystąpił niespełna 200 razy.

źródło i fot: top-volley.net