środa, 20 lutego 2013

Środkowy Guberni przedłużył kontrakt

Gubernia Niżny Nowogród ogłosiła na swojej stronie internetowej przedłużenie o rok kontraktu z jednym z najlepszych środkowych rosyjskiej Superligi - Aleksiejem Ostapienką. 26-letni zawodnik występuje w Niżnym Nowogrodzie od 2012 roku. 

Ostapienko karierę rozpoczynał w Jarosławiczu Jarosław. W tamtym czasie był ważnym zawodnikiem młodzieżowych reprezentacji Rosji. W 2005 roku trafił na jeden sezon do Łucza Moskwa, by później przez 5 lat występować w Dynamie Moskwa. Ze stołecznym zespołem Ostapienko sięgał po mistrzostwo i Puchar Rosji, a także po medale europejskich pucharów. Ponadto ten 26-letni środkowy ma w swoim dorobku brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jednak już w Chinach Ostapienko doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na aż dwa lata. 

Po powrocie do zdrowia nie zdołał przebić się do pierwszego składy Dynama, dlatego zdecydował się na transfer do Guberni. W zespole prowadzonym przez Płamena Konstantinowa Ostapienko występuje z m.in. Mikko Esko, Milosem Nikiciem czy Nikołajem Pawłowem. Gubernia jest liderem grupy czerwonej rosyjskiej Superligi. W ogólnej tabeli są na drugim miejscu ze stratą zaledwie trzech punktów do Zenita Kazań. 

źródło i fot: nnvolley.ru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz