wtorek, 19 lutego 2013

Idi zagra ze Szczerbaniukiem

Były przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Idi ostatnie miesiące sezonu 2012/13 spędzi w austriackim hotVolleys Wiedeń. 34-letni siatkarz występował ostatnio w niemieckim Friedrichshafen. W klubie ze stolicy Austrii gra obecnie były reprezentant Polski Robert Szczerbaniuk. 

Dla Brazylijczyka będzie to powrót do ligi austriackiej. W latach 2003-05 Idi był siatkarzem Hypo Tirolu Innsbruck, z którym sięgał po puchar i mistrzostwo Austrii. Po odejściu z Innsbrucka Brazylijczyk występował we włoskich Santa Croce oraz Taranto, a także w Iraklisie Saloniki. W 2007 roku trafił do Friedrichshafen. Spędził tam trzy sezony, po czym przeszedł do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W zespole prowadzonym wówczas przez Krzysztofa Stelmacha zastąpił kontuzjowanego Sebastiana Świderskiego. W barwach ZAKSY zdobył srebrne medale mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Pucharu CEV. W 2011 roku powrócił do klubu Steliana Moculescu.

Nowy klub Idiego - hotVolleys Wiedeń zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie spadkowej austriackiej Bundesligi. Od nowego roku w zespole prowadzonym przez Zorana Nikolicia występują Robert Szczerbaniuk i były siatkarz Jadaru Radom i AZS-u Politechniki Warszawskiej Maikel Salas.

źródło: hotvolleys.at
fot: volleyballer.de

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz