środa, 20 lutego 2013

Fonteles, Achrem, Zatorski i inni - sprawdzamy komu kończą się kontrakty w PlusLidze

Do zakończenia sezonu w Polsce jeszcze dwa miesiące, ale już teraz rozpoczynają się pierwsze, kuluarowe rozmowy i negocjacje. W związku z tym as-serwisowy sprawdza, którym czołowym zawodnikom PlusLigi  po trwającym sezonie skończą się kontrakty.

W klubie mistrza Polski Asseco Resovii najbliższe miesiące będą bardzo pracowite. Sztab szkoleniowy i zawodnicy będą koncentrowali się na obronie tytułu, zaś zarząd będzie pracował nad przedłużaniem umów z najlepszymi siatkarzami. Na kolejny sezon ważne kontrakty mają tylko Grzegorz Kosok, Wojciech Grzyb, Rafał Buszek, wypożyczony do Francji Bartosz Janeczek oraz Łukasz Perłowski (kontrakt do 2015 roku). Pozostali zawodnicy nie mogą być pewni swojej przyszłości w zespole Andrzeja Kowala, któremu notabene również kończy się umowa.

Skra Bełchatów, która obecnie walczy o półfinał PlusLigi z Resovią, po sezonie może stracić Pawła Woickiego, Wytze Kooistrę, Aleksandara Atanasijevicia (klauzula przedłużenia o 2 lata), Konstantina Cupkovicia, Michała Bąkiewicza oraz Pawła Zatorskiego. Pozostali zawodnicy mają długoterminowe kontrakty: Danielowi Plińskiemu umowa kończy się za rok, zaś Wlazłemu, Winiarskiemu i Kłosowi dopiero w 2015 roku.

Z ZAKSY po sezonie mogą odejść: Piotr Gacek, Serhiy Kapelus, Rogeiro Nogueira i przede wszystkim Felipe Fonteles. Kontrakty kończą się również Pawłowi Zagumnemu i Jurijowi Gladyrowi. Obaj jednak mają w umowach opcje przedłużenia, odpowiednio: o rok i dwa lata. Pozostałym zawodnikom klubu z Kędzierzyna-Koźla kontrakty wygasają dopiero w 2014 roku.

Jastrzębski Węgiel jest oszczędny w podawaniu informacji o długości umów z zawodnikami, ale wiemy, że po obecnym sezonie kontrakty kończą się Simonowi Tischerowi (opcja przedłużenia o rok), Robowi Bontje oraz Matteo Martino. Klub nie podał do wiadomości kiedy kończą się kontrakty Tiago Violasa, Łukasza Polańskiego, Russela Holmesa, Mateusza Malinowskiego czy Radosława Zbierskiego. Wiadomo jednak, że dopiero za rok wygasają umowy Krzysztofa Gierczyńskiego i Michała Łaski, zaś do 2015 z klubem związali się Michał Kubiak, Damian Wojtaszek i Patryk Czarnowski.

Delecta Bydgoszcz nie ogłasza długości kontraktów z zawodnikami. Według doniesień prasy po obecnym sezonie kończy się umowa Stephana Antigi oraz prawdopodobnie Andrzejowi Wronie. Ponadto po zakończeniu rozgrywek wolnym zawodnikiem będzie utalentowany rozgrywający AZS-u Politechniki Warszawskiej Fabian Drzyzga. Również przyjmującemu Lotosu Trefla Gdańsk Mattiemu Hietanenowi kończy się umowa.

Aktualizacja, 14.00 22.03.2013
W powyższym artykule pojawiły się niestety błędy. Przeoczyliśmy ważny jeszcze przez następny sezon kontrakt Krzysztofa Ignaczaka z Asseco Resovią. Również Aleksandar Atanasijević ma ważną umowę ze Skrą Bełchatów.
Przepraszamy.

Mamy również informacje, że w Effectorze Kielce umowy na najbliższy sezon mają tylko Piotr Orczyk i Rafał Sokołowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz