sobota, 12 stycznia 2013

Przegląd wydarzeń: cztery świeże informacje

Julio Velasco (na zdjęciu) przedłużył kontrakt w Iranie, środkowy ACH Volley Lublana przenosi się do Niemiec, nowy zawodnik ostatniego klubu ligi tureckiej i kolejne oświadczenie Redwitza - przedstawiamy Wam nowy przegląd wydarzeń - tym razem w nowej, szerszej formie.

Velasco dłużej w Iranie

Słynny trener Julio Velasco przedłużył kontrakt z irańską federacją. 60-letni szkoleniowiec będzie prowadził tamtejszą reprezentację przynajmniej do 2014 roku.

Velasco prowadzi kadrę Iranu od 2011 roku. Już na początku kadencji wygrał mistrzostwa Azji. Jesienią 2011 roku zajął 9. miejsce w Pucharze Świata. Prowadzona przez niego reprezentacja była rewelacją rozgrywek - w japońskim turnieju Iran wygrał starcia z m.in. Serbią, Polską i Argentyną. Nie zdołał jednak awansować na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Argentyński szkoleniowiec zyskał sławę prowadząc, w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku, Pallavolo Modena oraz reprezentację Włoch.
źródło: volleyball.it

***

Nowy środkowy wicemistrza Niemiec

Słoweński środkowy Matevz Kamnik, który ostatnio borykał się z kontuzją, do końca sezonu będzie zawodnikiem niemieckiego Generali Haching. 25-latek w 2010 roku został najlepszym blokującym turnieju finałowego Ligi Mistrzów w Łodzi.

Kamnik od 2007 roku występował w ACH Volley Lublana (wcześniej Bled). We wrześniu zeszłego roku Słoweniec doznał kontuzji barku. Do treningów wrócił w grudniu i wydawało się, że będzie kontynuował karierę w zespole ze stolicy Słowenii. Tak się jednak nie stało.

Na początku Kamnik ma przejść w Niemczech okres próbny. Słoweniec ma poznać zespół, zaś sztab szkoleniowy Generali chce sprawdzić formę zawodnika. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy, Kamnik stanie przed trudnym zadaniem wywalczenia miejsca w podstawowym składzie wicemistrza Niemiec. W zespole Mihaia Paduretu na pozycji środkowego występują bowiem Matias Raymaekers i Konstantin Shumov.
źródło: siol.net

***

Doświadczony amerykański atakujący trafił do ligi tureckiej

Amerykanin Mark Dusharme, który kilka dni temu rozwiązał kontrakt z francuskim Tourcoing, dokończy sezon w TED Kolejliler Ankara.

31-letni atakujący pojawił się w Europie w 2007 roku. Najpierw występował w fińskim Hurrikaani. W sezonie 2010/11 był siatkarzem słoweńskiego OK Kamnik, zaś w poprzednim roku był czołowym zawodnikiem greckiej ekstraklasy w barwach Pamvohaikosu.

Nowy zespół Dusharme'a zajmuje ostatnie miejsce w lidze tureckiej. Po jedenastu kolejkach Kolejliler ma na koncie zaledwie siedem punktów. Amerykanin w nowych barwach będzie mógł zadebiutować już w jutrzejszym meczu z Galatasarayem.
źródło: voleybolmagazin.com

***

Redwitz odpowiada na oświadczenie Iskry

- Chcę zdementować informację, która ostatnio została opublikowana na oficjalnej stronie Iskry Odincowo. Moja umowa z klubem została rozwiązana jednostronnie, a nie jak informuje Iskra - za porozumieniem stron - napisał Rafael Redwitz na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

Redwitz odszedł z Iskry po serii słabszych występów. Włodarze klubu zastąpili Brazylijczyka przyjmującym z Dominikany - Elvim Contrerasem.
źródło: oficjalny profil Rafaela Redwitza na facebooku

fot: ilussidiario.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz