piątek, 11 stycznia 2013

Przegląd wydarzeń: trzy newsy

Zmiana klubu reprezentanta Rumunii, środkowy reprezentacji Australii opuszcza swój zespół i zmiana limitu obcokrajowców w tureckiej lidze - o tym przeczytacie w kolejnym przeglądzie wydarzeń. Zapraszamy do lektury.

Kolejna wiadomość z Rumunii. Dan Borota (na zdjęciu), który kilka dni temu rozwiązał kontrakt z Tomisem Konstanca znalazł nowy klub. Przyjmujący reprezentacji Rumunii będzie grał w zespole wicelidera tamtejszej ekstraklasy - Universitatei Craiova.
źródło: volleyball.it

Australijski środkowy Travis Passier nie jest już siatkarzem Unicaji Almeria. 23-letni zawodnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Powodem była przewlekła kontuzja reprezentanta Australii, który w zeszłym roku wziął udział w turnieju olimpijskim w Londynie.
źródło: rfevb.com

Zmiana limitu obcokrajowców w lidze tureckiej. Od przyszłego sezonu na boisku będzie mogło przebywać trzech, a nie jak do tej pory dwóch zawodników z zagranicy. To spore ułatwienie dla najbogatszych klubów - mistrz kraju Fenerbahce Stambuł ma w swoim składzie obecnie 5. obcokrajowców (Miljković, Bjelica, Cernić, Depestele i Marshall), zaś inny czołowy zespół tureckiej ekstraklasy tureckiej - Galatasaray - czterech (Janić, W. Nikołow, Salparow i Bell).
źródło: tvf.org.tr

fot: ziaruldesport.ru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz