piątek, 1 czerwca 2012

Spokój w PlusLidze cz.3

Już po raz trzeci prezentujemy podsumowanie okienka transferowego w Polsce. Tytuł, być może już trochę mniej adekwatny do obecnych wydarzeń, odziedziczony został po poprzednich odcinkach cyklu. Zapraszamy do lektury.

W Rzeszowie już spokój. Czekamy tylko na oficjalne potwierdzenie transferu Bartosza Janeczka do drużyny mistrza Polski, a także wypożyczenia Mateusza Miki. Młody reprezentant kraju prawdopodobnie przeniesie się do Gdańska. Nadal nie wiemy co z Marko Bojiciem. Czarnogórzec przedłużył kontrakt, jednak wiele wskazuje na to, że - podobnie jak Mika - zostanie wypożyczony.

Nie ma żadnych oficjalnych wieści z obozu Skry Bełchatów. Pojawiają się za to plotki. W zeszłym tygodniu było głośno o Ahmedzie Abdalli. Egipcjanin miał zostać nowym rozgrywającym Skry. Doniesienia te zostały jednak zdementowane przez prezesa klubu, Konrada Piechockiego. Nadal nie wiadomo co z nowym przyjmującym, być może nowym zawodnikiem Skry na tej pozycji zostanie... Mariusz Wlazły.

ZAKSA ściągnęła Brazylijczyka Felipe Fontelesa z RJX Rio de Janeiro. Klub z Kędzierzyn szuka jeszcze rezerwowego rozgrywającego (prawdopodobnie jednak w klubie zostanie Grzegorz Pilarz), przyjmującego i środkowego. Tym ostatnim ma zostać Marcin Możdżonek. Prawdopodobnie w poniedziałek poznamy pełny, nowy skład ZAKSY.

W Jastrzębiu ucichło. Blisko odejścia z klubu jest Bartosz Gawryszewski, który znalazł się na celowniku trenera Lotosu Trefla Gdańsk, Dariusza Luksa. Do Jastrzębia ma trafić za to doświadczony przyjmujący AZS-u Częstochowa, Krzysztof Gierczyński i młody libero AZS-u Politechniki Warszawskiej Damian Wojtaszek. Problem jest za to z przyjmującymi. Obok Kubiaka i ewentualnie Gierczyńskiego, w tej formacji zostają jeszcze dwa wolne miejsca.

Delecta zamierza powoli wzmacniać drużynę. Latem do drużyny dołączy tylko środkowy i przyjmujący. Reszta kadry pozostaje niezmieniona. Odejdą Siltala i Gradowski. Blisko przedłużenia umowy jest rozgrywający Michal Masny.

AZS Częstochowa nadal szuka sponsora. Z klubu odejdą Gierczyński, Wiśniewski, Drzyzga i Janeczek. Być może również Sobala, którego kusi Lotos Trefl.

Niespodziewane problemy w Kielcach, prezes klubu domaga się większej dotacji od władz miasta i województwa i grozi, że jeżeli takiej nie dostanie to Fart może nie wystartować w nowym sezonie w PlusLidze. Jak ta sprawa się zakończy? Trzeba czekać. Na tę chwilę wiemy, że ważne kontrakty z Fartem mają Żurek, Kapfer, Król, Sobolewski i Pawliński. Fart nadal nie ma trenera.

Z Politechniki na razie same odejścia. Żaliński jest już w Gdańsku, Kreek wyjeżdża do Francji, a trener Panas właśnie podpisał kontrakt z AZS-em Olsztyn. Z klubu odejdzie też Patrick Steuerwald i Damian Wojtaszek. Zostać mają Marcin Nowak i Krzysztof Wierzbowski. 

Lotos Trefl to zespół, który ma w planach chyba największą rewolucję. Aż ośmiu graczy, na czele z Finami Oivanenem i Hietanenem, ma opuścić zespół Dariusza Luksa. Klub z Gdańska już kontraktuje nowych graczy. Do drużyny Luksa dołączy na pewno Wojciech Żaliński, a bliscy podpisania kontraktu z Lotosem Treflem są Rusek, Gawryszewski i Mika.

W AZS-ie Olsztyn budowę składu rozpoczęto od zakontraktowania trenera. Nowym szkoleniowcem zespołu z hali Urania został Radosław Panas, który zastąpił na stanowisku Tomaso Totolo. Z klubem z Warmii pożegnają się za to Paweł Siezieniewski i prawdopodobnie Marcin Mierzejewski.
 
Poprzednie odcinki cyklu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz