wtorek, 22 maja 2012

Savani przenosi się do Turcji?

Cristian Savani, przyjmujący mistrza Włoch, Lube Banca Macerata, w przyszłym sezonie zagra w tureckim Fenerbahce. Wcześniej reprezentant Włoch zapewniał, że pozostanie w swoim dotychczasowym zespole.

Zaskakujące informacje dochodzą do nas z Włoch. Najpierw Osmany Juantorena był już jedną nogą (a niektórzy twierdzili, że dwiema) w Zenicie Kazań, po czym okazało się, że Kubańczyk jednak zostanie w Trentino. Z kolei nie dawno, w jednym z wywiadów Savani zapewniał kibiców o przedłużeniu umowy z Maceratą. Dziś Fenerbahce ogłosiło, że w przyszłym sezonie przyjmujący włoskiej kadry będzie grał w Stambule.

Pobyt w Fenerbahce będzie dla Savaniego pierwszym zagranicznym epizodem w karierze. Wcześniej, ten 30-letni przyjmujący grał w m.in klubach z Trentino, Rzymu, Perugi. Od 2010 roku występował w Lube Banca Macerata. W niedawno zakończonym sezonie sięgnął po scudetto. Ciekawe jak z odejściem dwóch gwiazd, obok Savaniego także Igor Omrcen opuścił szeregi mistrza Włoch, poradzi sobie klub z Maceraty.

Swój pierwszy mecz z byłym zespołem Savani może rozegrać w... Rzeszowie. Fenerbahce i Macerata zostały zaproszone na memoriał im. Jana Strzelczyka. 

---------
Od ukazania się tej informacji pojawiły się nowe fakty w sprawie transferu Savaniego do Fenerbahce. Więcej informacji pod tym linkiem:
http://as-serwisowy.blogspot.com/2012/05/gdzie-zagra-savani.html 

źródło: Fenerbahce
fot: pianetavolley.blogosfere.it

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz