poniedziałek, 20 maja 2013

Wybieramy najciekawszy transfer tygodnia!

Conte w Skrze, Kooy w ZAKSIE, a może Żygadło w Zenicie? Który z transferów minionego tygodnia był największym wydarzeniem? Zapraszamy do oddawania głosów w ankiecie, którą znajdziecie w prawym górnym rogu bloga.

Prezentujemy kandydatów do transferu tygodnia (13-19.05):

Jan Stokr (Trentino -> Dynamo Krasnodar)
Transfer Czecha nie jest niespodzianką. Już od pewnego czasu wiadomo było, że Stokra w Trentino zastąpi Cwetan Sokołow, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Cuneo. 30-letni Czech długo nie szukał klubu i w następnym sezonie zagra w Dynamie Krasnodar.

Facundo Conte (Dynamo Krasnodar -> Skra)
Zakontraktowanie Argentyńczyka przez Skrę oceniano mianem wielkiego hitu. Conte jest nadal młodym zawodnikiem, co nie zmienia faktu, że ma za sobą udane występy w lidze włoskiej. Ostatnio grał w Krasnodarze, ale zeszły sezon spędził głównie na leczeniu kontuzji.

Łukasz Żygadło (Fakieł -> Zenit)
Dla rozgrywającego reprezentacji Polski transfer do Zenitu jest sporym awansem sportowym. Jeszcze niedawno rezerwowy Trentino został podstawowym rozgrywającym jednej z najlepszych drużyn na świecie.

Wojciech Ferens (AZS Olsztyn -> ZAKSA)
Transfer do ZAKSY jest sporą okazją dla tego młodego przyjmującego. W nowym klubie Ferens będzie uczył się od doświadczonego przyjmującego Michała Ruciaka i od trenera Sebastiana Świderskiego, który kiedyś występował na tej pozycji.

Russell Holmes (Jastrzębski Węgiel -> Istanbul BBSK)
Czołowy środkowy PlusLigi po dwóch sezonach spędzonych na polskich parkietach zdecydował się odejść. Nowym klubem reprezentanta Stanów Zjednoczonych będzie Istanbul BBSK. Holmesa do transferu do Turcji przekonały zapewne spore pieniądze i ambicje jego nowego zespołu, który prawdopodobnie zagra w Pucharze CEV.

Dick Kooy (Lube Macerata -> ZAKSA)
Holender, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lube Bance Macerata, w Kędzierzynie-Koźlu stanie przed trudnym zadaniem zastąpienia Felipe Fontelesa. Jeśli Kooy w pełni wykorzysta swój potencjał, ZAKSA będzie miała z niego wiele pociechy. 

Earvin Ngapeth (Cuneo -> Kuzbass)
Przyjmujący reprezentacji Francji jest bohaterem jednego z najmniej oczekiwanych transferów w Europie. 22-latek grał ostatnio w czołowym włoskim klubie i finaliście Ligi Mistrzów, a w nowym sezonie będzie zawodnikiem rosyjskiego średniaka.

Rafael Redwitz (Iskra -> Montpellier)
Ciepło wspominany w Polsce Redwitz po przykrej przygodzie w Rosji wraca do Francji, kraju, który niedawno przyznał mu obywatelstwo. Brazylijczyk podpisał kontrakt z Montpellier. Zespół Phillipe'a Blaina w przyszłym sezonie chce odegrać jedną z głównych ról we francuskiej Ligue A.

Michal Masny (Delecta -> Jastrzębski)
Jeden z najlepszych rozgrywających PlusLigi przenosi się z czwartej do trzeciej drużyny rozgrywek. W zespole Lorenzo Bernardiego Masny zastąpi Niemca Simona Tischera.

Nicolas Marechal (Cannes -> Jastrzębski)
Po udanym sezonie spędzonym w AS Cannes (półfinał ligi) Nicolas Marechal znalazł zatrudnienie w klubie brązowego medalisty PlusLigi - Jastrzębskim Węglu. Przypominamy, że 26-letni reprezentant Francji otrzymał niedawno polskie obywatelstwo.

Dragan Travica (Macerata -> Biełogorie)
Transfer reprezentanta Włoch jest zaskoczeniem. Po przyjściu Bartosza Kurka do Maceraty wydawało się, że działacze klubu zrobią wszystko by zatrzymać Travicę w klubie (ze względu na limit obcokrajowców). 26-letni zawodnik postanowił jednak skorzystać z oferty Biełogoria i w przyszłym sezonie zagra w zespole mistrza Rosji.

Matti Oivanen (Hurrikaani -> AZS Olsztyn)
Spory transferowy sukces ostatniej drużyny PlusLigi. Do zespołu Krzysztofa Stelmacha dołączył doświadczony środkowy, który jeszcze niedawno występował we włoskiej Coprze Piacenza i rosyjskiej Guberni Niżny Nowogród.

Zapraszamy do głosowania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz