piątek, 24 maja 2013

Oficjalnie: Samica wraca do Francji

Były przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla Guillaume Samica podpisał kontrakt z AS Cannes. 31-latek występował ostatnio w argentyńskim Buenos Aires Unidos. W Cannes zastąpi Nicolasa Marechala, który przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla.


- Transfer do Cannes to dla mnie spore wyzwanie i szansa na grę z moim przyjacielem Pierre'm Pujolem. Często wracam do wspomnień, gdy w 2007 roku razem z Pierre'm dotarliśmy do finału ligi francuskiej w barwach Poitiers. Teraz chciałbym powtórzyć tamtą przygodę - powiedział były reprezentant Francji po podpisaniu kontraktu. - Cannes chciało mnie pozyskać już od kilku lat, jestem szczęśliwy, że w końcu dołączę do zespołu - dodał Samica. 

Ostatni sezon Francuz spędził w Argentynie. Razem z Buenos Aires Unidos zdobył srebrny medal mistrzostw kraju. Wcześniej Samica występował w m.in. ZAKSIE, Iskrze Odincowo, Panathinaikosie Ateny, Jastrzębskim, Sparklingu Milano czy Cuneo.

W zakończonym niedawno sezonie AS Cannes dotarł do półfinału francuskiej Ligue A. Samica w zespole Christopha Meneau zastąpi Nicolasa Marechala, który przeszedł do Jastrzębskiego Węgla.

źródło: ascannesvolley.com
fot: aclav.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz