czwartek, 23 maja 2013

Przegląd wydarzeń: dziesięć newsów

Prezentujemy kolejny przegląd wydarzeń, w którym przeczytacie o transferach z Rosji, Francji, Niemiec, Ukrainy, Turcji, Włoch i Brazylii. Mamy dla Was sporo nowości, łącznie aż dziesięć newsów. Zapraszamy do lektury.


Dwie oficjalne informacje dotarły dziś z Rosji. Nowym siatkarzem beniaminka Superligi - Tiumenia Tiumeń został Wasilij Nosenko (dotychczas Dynamo Krasnodar). W zespole Javiera Webera zagra natomiast Jurij Bierieżko. 29-letni przyjmujący podpisał dwuletnią umowę z klubem z Krasnodaru.
źródło: vctyumen.ru/dinamokrasnodar.ru

Przyjmujący reprezentacji Argentyny Guillermo Garcia odchodzi z Personalu Bolivar. 30-latek podpisał roczny kontrakt z francuskim Rennes Volley.
źródło: rennersvolley35.fr

Portugalczyk Joao Jose po dziewięciu latach odchodzi z VfB Friedrichshafen. W trakcie występów w Niemczech, 35-letni dziś środkowy zdobył aż 13 trofeów.
źródło: vfb-volleyball.de

19-letni estoński środkowy Andri Aganits w przyszłym sezonie będzie grał w niemieckim TV Buhl. Mierzący 207 centymetrów Aganits do tej pory bronił barw Selveru Tallin.
źródło: tv-buehl-volleyball.de

Rozgrywający reprezentacji Niemiec i Lokomotiwu Charków Lukas Kampa odchodzi z klubu mistrza Ukrainy. Jak dotąd nie wiadomo gdzie trafi były siatkarz m.in Biełogoria Biełgorod i Copry Piacenza.
źródło: volleyballnews.ru

Galatasaray oficjalnie potwierdził transfer Ahmeda Salaha (na zdjęciu). Atakujący reprezentacji Egiptu występował ostatnio w Halkbanku Ankara, z którym zdobył Puchar CEV i Puchar Turcji.
źródło: galatasaray.org

Belgijski atakujący Briam Van den Dries przenosi się z włoskiego Altotevere San Giustino do francuskiego Beauvais OUC.
źródło: volleyball.it

Były klub Jakuba Jarosza Andreoli Latina poinformował o przedłużeniu kontraktu z przyjmującym Sergio Noda Blanco. Urodzony na Kubie zawodnik występuje w Latinie od zeszłego roku. 
źródło: top-volley.net

Rozgrywający Ravenny Thimafei Zhoukouski znalazł się w kręgu zainteresowań Generali Haching. Niemiecki klub poszukuje nowego rozgrywającego po tym, jak zespół opuścił Branislav Skladany (trafił do Nantes). Zhoukouski musi szukać nowego pracodawcy, gdyż na jego miejsce Ravenna zatrudniła Francuza Toniuttiego.
źródło: volleyball.it

Słynny Brazylijczyk Dante nadal bez klubu. Zainteresowane pozyskaniem doświadczonego przyjmującego jest Vivo/Minas, które poszukuje następcy Ricardo Lucarellego (przeszedł do Sesi). Podobno Dante ma również ofertę z Fenerbahce, gdzie mógłby stworzyć duet przyjmujących z Felipe Fontelesem.
źródło: espacodovolei.com

fot: voleybolx.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz