wtorek, 9 kwietnia 2013

Przegląd wydarzeń: pięć newsów

Powoli rozpędza się transferowa karuzela w Europie. Na razie najgłośniej jest we Francji - rewolucja szykuje się w Arago de Sete, ale pozostałe klubu Ligue A zamierzają się wzmocnić. Tymczasem dla niektórych zawodników zakończył się już sezon, więc wyjechali do Kataru, by wziąć udział w rozgrywkach letnich i przy okazji całkiem niemało zarobić. W poniższym przeglądzie przeczytacie pięć newsów z Polski, Europy i świata.


Rozgrywający Stroitelu Mińsk i reprezentacji Francji Yannick Bazin (na zdjęciu) prawdopodobnie wróci nad Sekwanę. Niespełna 30-letni zawodnik znalazł się na celowniku Rennes Volley. Obecnie Bazin razem ze Stroitelem walczy o mistrzostwo Białorusi. W finałowej rywalizacji z Szachtiorem Soligorsk po dwóch meczach jest remis 1:1.
źródło: lequipe.fr

Kevin Klinkenberg w sezonie 2013/14 będzie zawodnikiem Tours VB - informują belgijskie media. W swoim dotychczasowym zespole - Noliko Maaseik - Klinkenberg występował od szesnastego roku życia. Belgijski klub znalazł już następcę 22-letniego przyjmującego. Będzie nim utalentowany zawodnik drużyny Euphony-Asse Lennik - Francois Lecat.
źródło: lpere.be

Dwóch reprezentantów Słowenii sezon letni spędzi w Katarze. Były przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tine Urnaut związał się z Al Rayyan (trener Travica, w składzie m.in. Kubańczyk Sanchez), zaś Mitja Gasparini, który ma za sobą występy w Jastrzębskim Węglu, będzie reprezentował barwy El Jaish. W Al Arabi zagra z kolei Kubańczyk Leonardo Leyva Martinez, który ostatnio występował w Korei Południowej.
źródło: volleyball.it

Mała rewolucja szykuje się we francuskim Arago de Sete. Trzecia drużyna Francji ubiegłego sezonu w bieżących rozgrywkach odpadła już w ćwierćfinale play-off. W związku z tak słabym wynikiem z zespołu odejdą prawdopodobnie rozgrywający Benjamin Toniutti, przyjmujący Batpiste Geiler oraz środkowy Jean-Philippe Sol. Dwaj pierwsi mają oferty z zagranicy. Geiler z Niemiec, zaś Toniutti może trafić do Polski lub Włoch. 
źródło: tewebe.com

Kilka dni temu informowaliśmy, że Miłosz Zniszczoł ma ofertę z Jastrzębskiego Węgla. Okazuje się, że pozyskaniem środkowego Effectora Kielce jest zainteresowana Delecta Bydgoszcz.
źródło: echodnia.eu

fot. Iwan Iwanicz/vcminsk.com

1 komentarz: