sobota, 6 kwietnia 2013

Były siatkarz AZS-u Olsztyn w Hiszpanii

Turecki przyjmujący Sinan Tanik został zawodnikiem Unicaji Almeria. 32-letni zawodnik dołączył do zespołu Piero Molducciego już w marcu, tuż przed fazą play-off ligi hiszpańskiej. W latach 2006-08 Tanik występował w AZS-ie Olsztyn.


W zeszłym sezonie turecki przyjmujący był zawodnikiem Iraklisu Saloniki oraz Al Ain (Zjednoczone Emiraty Arabskie). W nowym sezonie nie znalazł sobie nowego pracodawcy i zajął się trenowaniem tureckiej młodzieży. Po otrzymaniu oferty z Almerii długo się nie zastanawiał i zdecydował się dołączyć do zespołu walczącego o mistrzostwo Hiszpanii.

- Wiem jak ważna jest siatkówka w Almerii. Unicaja zawsze walczy o najwyższe cele w Hiszpanii - o Puchar Króla i mistrzostwo kraju - przyznał Tanik. - Razem z żoną bardzo dobrze się tutaj czujemy, miasto nam się podoba, w wolnym czasie staramy się dobrze tutaj bawić - dodał były reprezentant Turcji. 

Tanik wraz z zespołem walczy obecnie o mistrzostwo Hiszpanii. W rywalizacji o złoty medal Unicaja prowadzi z CAI Teruel 2:1 i jeżeli dzisiejszy mecz zakończy się zwycięstwem klubu z Almerii, to Tanik będzie mógł świętować swoje pierwsze w karierze mistrzostwo Hiszpanii.

Na razie nie wiadomo czy Turek zostanie w zespole Piero Molducciego na kolejny sezon.

źródło: almeriavoley.es
fot: voleybolunsesi.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz