środa, 17 kwietnia 2013

Mariczew nowym trenerem Dynama Moskwa?

Jak informowaliśmy kilka dni temu Jurij Mariczew po zakończeniu sezonu przestanie być trenerem Dynama Krasnodar. Według doniesień portalu Sport-Express.ru 52-letni szkoleniowiec może trafić do Dynama Moskwa. Mariczew w zespole Bartosza Kurka zastąpiłby Jurija Czerednika, który pożegnał się ze stanowiskiem po porażce w 1/8 finału Superligi.


Kłopoty Mariczewa w Krasnodarze rozpoczęły się w momencie nominacji na stanowisko szkoleniowca żeńskiej reprezentacji Rosji. Wówczas kierownictwo Dynama uznało, że Mariczew nie zdoła pogodzić pracy w klubie z obowiązkami w kadrze narodowej. Tymczasem sam szkoleniowiec chciał pozostać w Krasnodarze. Konflikt narastał, a jego kulminacyjnym momentem była porażka Dynama w 1/8 finału Superligi z Kuzbassem Kemerowo. Po tej wpadce Mariczew ogłosił, że w przyszłym sezonie nie będzie już pracował w klubie z Krasnodaru.

Obecnie Mariczew jeszcze w zespole Dynama walczy o utrzymanie w lidze. Jak sugerują rosyjskie media trener ma wkrótce podpisać dwuletnią umowę z klubem Bartosza Kurka.

Dynamo Moskwa, podobnie jak imiennik z Krasnodaru, z walki o mistrzostwo Rosji odpadło już w 1/8 finału. Klub podjął wówczas decyzję o rozstaniu się z dotychczasowym szkoleniowcem Jurijem Czerednikiem. Jego tymczasowym następcą został Oleg Antonow (wcześniej asystent Czerednika).

źródło: sport-express.ru
fot: sovsport.ru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz