piątek, 8 marca 2013

Moreau wraca do Francji

W tym sezonie występował już w Portoryku i Katarze, ale rok dokończy we Francji. Marien Moreau, bo o nim mowa, do końca bieżących rozgrywek będzie zawodnikiem AS Cannes - poinformował klub na swojej stronie internetowej.


Francuzi skorzystali ze specjalnego przepisu umożliwiającego pozyskiwanie zawodników w tej fazie rozgrywek. Moreau mógł podpisać kontrakt z Cannes ze względu na kontuzję kostki przyjmującego Roberta Tarra. 

29-letni Moreau występował już wcześniej w zespole z hali Palais des Victoires, a było to w latach 2009-11. Później przez jeden sezon był zawodnikiem Arago de Sete, po czym przeniósł się do Portoryka. Wraz z zespołem Capitanes de Arecibo sięgnął po mistrzostwo kraju. Od stycznia występował w lidze katarskiej. Zespół Francuza - Al-Arabi na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje trzecie miejsce.

W barwach AS Cannes, w których występuje m.in. były siatkarz Farta Kielce - Pierre Pujol, Moreau będzie mógł zagrać już 15. marca w spotkaniu przeciwko zespołowi z Sete. W drużynie Christophe'a Meneau atakujący reprezentacji Francji będzie grał z numerem 8.

źródło: ascannesvolley.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz