czwartek, 17 stycznia 2013

Przegląd wydarzeń: trzy "egzotyczne" newsy

Przedstawiamy trzy, tym razem dość egzotyczne, newsy. Dziś informujemy o transferach w Bułgarii i Hiszpanii, a także o nowym szkoleniowcu reprezentacji Portoryka, którym został David Aleman (na zdjęciu).

Ostatni zespół bułgarskiej ekstraklasy Slawia Sofia stracił swojego atakującego. Aleksander Kordew, bo o nim mowa, podpisał bowiem dwuletni kontrakt z zespołem Balkanstroj Pirin (obecnie 4. miejsce w tabeli tamtejszej Superligi). Co ciekawe Slawia wygrała do tej pory tylko jeden mecz w lidze, i to właśnie z Baklanstrojem, a Kordew był najlepiej punktującym zawodnikiem tamtego spotkania. Utalentowany Bułgar może występować również na pozycji środkowego. 
źródło: sportal.bg

David Aleman został nowym selekcjonerem reprezentacji Portoryka. Kilka dni temu Aleman wraz ze swoim Arecibo de Capitanes sięgnął po mistrzostwo kraju. Jego pierwszym celem na nowym stanowisku będzie awans na mistrzostwa świata w 2014 roku, które odbędą się w Polsce.
źródło: fivb.org

Wenezuelski środkowy Fredy Cedeno powrócił do Unicaji Almeria. 31-latek występował w hiszpańskim klubie w sezonie 2008/09. Ostatnio Cedeno grał w rodzimej lidze, zaś w poprzednim sezonie sięgnął po wicemistrzostwo Niemiec w barwach Generali Haching. Cedeno zastąpił w Unicaji Travisa Passiera, który rozwiązał kontrakt z powodu kontuzji. Klub z Almerii jest obecnie liderem hiszpańskiej ekstraklasy. 
źródło: rfevb.com

fot: fivb.org
Zapraszamy do komentowania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz