środa, 16 stycznia 2013

Bracia Bratojew zagrają w Rosji

Reprezentanci Bułgarii, bliźniacy Walentin i Georgi Bratojew prawdopodobnie zagrają w Superlidze. Obaj bracia dostali poważne oferty i wkrótce mają udać się do Rosji. Obecnie występują w Lewskim Sofia. 

Bułgarski klub zgodził się na odejście obu zawodników. W przyszłym tygodniu do Rosji ma pojechać Georgi, zaś na koniec miesiąca wyjazd zaplanował Walentin.

Georgi to podstawowy rozgrywający bułgarskiej kadry. Poprzedni sezon reprezentacyjny był dla niego bardzo udany - został wybrany najlepszym rozgrywającym Igrzysk Olimpijskich i Ligi Światowej. Georgi grał już w przeszłości w Rosji. W sezonie 2010/11 występował na zapleczu Superligi w barwach zespołu z Tiumenia. 

Przyjmujący Walentin również wziął udział w turnieju olimpijskim w Londynie. W latach 2009-2012 występował w lidze włoskiej w m.in. Trentino i Vibo Valentia. Razem ze swoim bratem zagrał w zeszłorocznych Klubowych Mistrzostwach Świata. Obaj reprezentowali barwy katarskiego Al-Rayyan. Po turnieju powrócili do Bułgarii. Ich klub - Lewski zajmuje obecnie 3. miejsce w lidze. 

Nie wiadomo jednak w jakich rosyjskich klubach mają zagrać reprezentanci Bułgarii. 

źródło: sportal.bg
fot: fivb.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz