wtorek, 8 stycznia 2013

Evan Patak zagra we Francji

Atakujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych Evan Patak podpisał kontrakt z przedostatnim zespołem francuskiej Ligue Pro A - Spacer's Tuluza. 28-letni zawodnik występował ostatnio w lidze portorykańskiej. 

Patak został ściągnięty do Tuluzy w miejsce kontuzjowanego Alexa Damiao. Podstawowy atakujący zespołu  prowadzonego przez Cedrica Enarda doznał urazu, który wyeliminował go z gry do końca sezonu. Warto przypomnieć, że Damiao był zawodnikiem Skry Bełchatów w sezonie 2007/08.

Patak, który w ostatnich latach pełnił w narodowej reprezentacji funkcję zmiennika Claytona Stanleya, sezon 2012/13 rozpoczął w Portoryku. Razem z zespołem Plataneros de Corozal dotarł do półfinału mistrzostw kraju. We Francji będzie mógł zadebiutować już w najbliższym spotkaniu Spacersu z Montpellier.

W przeszłości 28-latek występował w m.in. Arisie Saloniki, hotVolleys Wiedeń, Halkbanku Ankara czy we włoskim San Giustino. Przed sezonem 2010/11 Patak uzgodnił warunki kontraktu z Fartem Kielce, ale ostatecznie nie zagrał w polskim klubie; trafił wówczas do koreańskiego Jumbos.

źródło: actuvolley.com
fot: sport31.fr

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz