piątek, 25 maja 2012

Wicemistrz Francji zdegradowany

Wicemistrz Francji, Stade Poitevin Poitries, z powodów finansowych został zdegradowany z Ligue A. Kilku ciekawych siatkarzy opuści klub, który przed rokiem wygrał mistrzostwo Francji.

Działacze klubu z Poitiers będą odwoływać się od tej decyzji. Prawdopodobnie jednak apelacja nie zostanie przyjęta i w przyszłym sezonie ten dwukrotny mistrz Francji będzie grał Ligue B. Możliwa jest nawet relegacja klubu do trzeciego poziomu rozgrywek.

Jeżeli mistrz Francji z 2011 roku zostanie zdegradowany, "do wzięcia" będzie większość siatkarzy klubu z Poitiers. Nowego klubu będą szukać: francuski środkowy Oliver Kieffer (od 2005 roku w Poitiers), jego rodak, przyjmujący Nicholas Marechal i czarnogórski atakujący Milos Culafić. Kontrakt na przyszły sezon ma inny francuski środkowy, Jean-Philippe Sol. 26-letni Francuz zapowiedział jednak, że odejdzie z klubu, jeżeli ten nie zostanie w Ligue A.

W barwach Stade Poitevin w przeszłości występowali znani z PlusLigi zawodnicy: Antoine Rouzier, Guillaume Samica, Pierre Pujol, Paul Lotman, Jakub Novotny, Kert Toobal i Tuomas Sammelvuo.

Z kolei mistrz Francji, Tours VB, podpisał kontrakt z Czechem Kamilem Barankiem. 29-letni przyjmujący występował ostatnio we włoskim Volley'u Segrate. Co ciekawe Baranek  grał już wcześniej we Francji. W latach 2006-09 był siatkarzem... Stade Poitevin.

źródło: actuvolley.com
fot: siatkowka.s24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz