sobota, 1 czerwca 2013

Sporo zmian w rosyjskiej Superlidze

Rozpędziła się transferowa karuzela w Rosji. W ostatnim czasie swoich nowych zawodników zaprezentowały takie kluby jak Lokomotiw Nowosybirsk, Zenit Kazań, Biełogorie Biełgorod czy Dynamo Krasnodar. Poznaliśmy również dwóch nowych siatkarzy Gazpromu-Jugry Surgut. Zmiany szykują się również w Fakiele Nowy Urengoj.


Zenit Kazań oficjalnie potwierdził transfer Aleksieja Werbowa (na zdjęciu), o którym mówiło się już od kilku tygodni. 31-latek powróci do drużyny z Kazania po trzech latach występów w Iskrze Odincowo i Uralu Ufa. Z kolei do Biełgorodu wraca rozgrywający Sergiej Bagrej (ostatnio Kuzbass), który w nowym zespole będzie zmiennikiem Dragana Travicy.

Triumfator Ligi Mistrzów z tego roku - Lokomotiw Nowosybirsk pozyskał środkowego Iskry Arkadija Kozłowa oraz atakującego Gazpromu-Jugry Antona Mysina. Tego drugiego zawodnika w Surgucie zastąpi Aleksiej Czeremisin z Zenitu Kazań. W Surgucie zagra również Leonid Szczadiłow, który w zakończonym niedawno sezonie występował razem z Bartoszem Kurkiem w Dynamie Moskwa.

Do Nowosybirska ma trafić również również środkowy Anton Astaszenkow z Fakiełu. W przeciwną stronę powędruje prawdopodobnie Aleksander Gucaljuk i Filip Woronkow. Z zespołu Ferdinando de Giorgiego odejść mają Alain Roca, Władimir Melnik i Aleksandr Sokołow.

Nazwiska trzech nowych siatkarzy ogłosiło Dynamo Krasnodar. W zespole Javiera Webera parę środkowych stworzą Andriej Aszczew z Uralu i były siatkarz Dynama Moskwa Aleksander Kriwiec. Nowym libero klubu został Walerii Komarow, który ostatni sezon spędził w Odincowie.

źródło: lokovolley.ru/zenit-kazan.com/dinamokrasnodar.ru/pro-volley.ru/belogorievolley.ru/volleyballnews.ru
fot: volleyufa.ru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz