wtorek, 28 maja 2013

Włochy: kłopoty gigantów

Mistrz Włoch Itas Diatec Trentino walczy z problemami finansowymi i ofertami innych klubów dla swoich czołowych zawodników. Lube Banca Macerata nadal nie ma rozgrywającego, a Piacenza może stracić swoich środkowych i będącego ostatnio w wybornej formie Hristo Zlatanowa. 


Prezydent Itasu Diatec Trentino zapowiedział niedawno redukcję budżetu klubu. Jeśli do niej dojdzie (chociaż według ostatnich doniesień jest to mało prawdopodobne) z zespołem pożegnają się czołowi zawodnicy. Turecki Halkbank Ankara już wyraził chęć pozyskania trenera Radostina Stojczewa i jednego z pary Matej Kazijski - Osmany Juantorena. Kubańczyk stwierdził, że chce zostać w zespole mistrza Włoch, ze względu na niedawne urodziny jego córki. Z kolei Kazijski, który ostatnio wygrał Puchar Emira w Katarze, ma również oferty z Japonii. Z klubu odejść mogą także Mitar Djurić (kuszony przez Cuneo) oraz Raphael.

Brazylijski rozgrywający Trentino znalazł się podobno na celowniku Lube Banci Macerata. Półfinalista Serie A1 ma kłopot z obsadą tej pozycji. Włodarze klubu byli przekonani, że uda im się zatrzymać w zespole Dragana Travicę i bardzo szybko ściągnęli do Maceraty Bartosza Kurka. Po odejściu Travicy do Biełogorie klub ma problemy z limitem obcokrajowców i musi zrezygnować ze świetnego francuskiego libero Huberta Henno (jego miejsce miałby zająć Alessandro Paparoni) lub zatrudnić włoskiego rozgrywającego. Według najnowszych doniesień Macerata jest zainteresowana pozyskaniem byłego zawodnika Asseco Resovii - Michele Baranowicza.

Skład na nowy sezon buduje również wicemistrz Włoch Copra Piacenza, ale jak na razie słychać tylko o ewentualnych odejściach z klubu. Blisko transferu do Dynama Moskwa jest środkowy Maxwell Holt, również Roberlandy Simon nie może narzekać na brak ofert. Trener Luca Monti ma zabezpieczenie na wypadek odejścia jednego ze środkowych - na tę pozycję powróci Alessandro Fei, zaś jego miejsce w podstawowej szóstce zajmie utalentowany Luca Vettori. Z klubu może odejść również Hristo Zlatanow, którego kusi Fenerbahce Stambuł. Były reprezentant Włoch wyznał ostatnio, że decyzja o jego przyszłości jeszcze nie zapadła. Dodał, że chciałby zostać w Piacenzie, ale są na to niewielkie szanse

W innych klubach jest nieco spokojniej. Wprawdzie z Cuneo odchodzą Cwetan Sokołow, Earvin Ngapeth i prawdopodobnie Wout Wijsmans, jednak klub jest blisko pozyskania Mitara Djuricia i Cristiana Savaniego. Ponadto Nikola Grbić zapowiedział, że zostanie w klubie z Piemontu. 

Tymczasem ciekawe informacje dotarły do nas z zespołu beniaminka Serie A1 - Exprivii Molfetta. Klub jest zainteresowany pozyskaniem środkowych reprezentacji Argentyny: Sebastiana Sole i Pablo Crera, którzy ostatnio bronili barw Personalu Bolivar.

źródło: ivolleyballmagazin.it/sportal.bg/volleyball.it
fot: legavolley.it

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz