sobota, 4 maja 2013

Będą zmiany w Zenicie Kazań

Zenit Kazań nie może być zadowolony z wyników uzyskiwanych w sezonie 2012/13. Klub odpadł z walki o mistrzostwo Rosji, przegrał rywalizację o puchar kraju i zawiódł w Lidze Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostwach Świata. Trener Zenitu Władimir Alekno zapowiada "kapitalny remont" w zespole.


Do zmiany dojdzie na pozycji rozgrywającego. Włocha Valerio Vermiglio zmieni prawdopodobnie reprezentant Polski Łukasz Żygadło. 

Zenit planuje ściągnięcie przyjmującego, który zastąpi Matta Andersona. Amerykanin zostanie w zespole, ale ma grać tylko w europejskich pucharach. Ostatnio taką rolę pełnił w Zenicie David Lee, którego w przyszłym sezonie w Kazaniu już nie zobaczymy.

Z Zenitu odejdzie również dwóch libero: Aleksiej Obmoczajew (prawdopodobnie zagra w Dynamie Moskwa) oraz Władimir Babiczew. Z Dynama Krasnodar ofertę otrzymał Jurij Bierieżko. Ponadto Zenit nie zamierza przedłużać kontraktów ze środkowymi: Nikołajem Apalikowem i Aleksandrem Abrosimowem. Odejść ma również rezerwowy atakujący Aleksiej Czeremisin.

źródło: sport-express.ru
fot: Roman Kruczinin/zenit-kazan.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz