niedziela, 12 maja 2013

Platenik i Novotny kończą kariery

Zawodnicy Jihostroju Czeskie Budziejowice Jakub Novotny i Peter Platenik po zakończonym sezonie zdecydowali się zakończyć sportowe kariery. Novotny w latach 2007-11 grał w PlusLidze, w barwach Skry i ZAKSY.


- Borykałem się w tym sezonie z problemami z kręgosłupem, miałem dwie dłuższe przerwy w grze. W połowie marca, po konsultacji z lekarzami, zdecydowałem, że po zakończeniu rozgrywek zakończę sportową karierę - powiedział Platenik, były przyjmujący reprezentacji Czech. 

Niespełna 34-letni Novotny tłumaczył swoją decyzję w inny sposób. - Nie było jednego konkretnego powodu, na tę decyzje złożyło się wiele czynników. Najważniejsze były jednak względy rodzinne. Niedawno urodził mi się syn i z żoną ustaliliśmy, że musimy się ustatkować - tłumaczył Novotny, dwukrotny mistrz Polski w barwach Skry Bełchatów.

Jihostroj nie zdołał w tym roku sięgnąć po mistrzostwo Czech i puchar kraju. W finale play-off ligi czeskiej zespół Novotnego i Platenika musiał uznać wyższość VK Ostrava. W rywalizacji o Puchar Czech Jihostroj odpadł w półfinale z Duklą Liberec.

źródło: volejbalcb.cz/cvf.cz
fot: volejbalcb.cz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz