piątek, 5 kwietnia 2013

Prandi odejdzie z Latiny. Santilli następcą?

Silvano Prandi prawdopodobnie odejdzie ze stanowiska trenera Andreoli Latina. 65-letniemu szkoleniowcowi po obecnym sezonie kończy się kontrakt i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie on przedłużony. Kandydatem do zastąpienia Prandiego w Latinie jest Roberto Santilli.


Prandi pracował w zespole Jakuba Jarosza od 2011 roku. - Te dwa lata były bardzo ciekawe. Na początku było ciężko, w zespole było wielu siatkarzy bez doświadczenia w lidze włoskiej. Z czasem jednak ci zawodnicy rozwijali się i coraz lepiej prezentował się cały zespół - przyznał Prandi. 

Włoski szkoleniowiec przygodę w Latinie na pewno zaliczy do udanych. Już w pierwszym sezonie pracy wprowadził zespół do półfinału play-off, gdzie przeszkodą nie do przejścia okazał się Itas Diatec Trentino. W tym roku Prandi dotarł wraz z zespołem do finału Pucharu CEV, w którym lepszy od Andreoli okazał się turecki Halkbank Ankara.

Jak informuje portal volleyball.it Prandiego w Latinie zastąpi prawdopodobnie Roberto Santilli. 48-letni szkoleniowiec jeszcze w tym sezonie prowadził Iskrę Odincowo, ale z powodu kłopotów finansowych klubu rozwiązał umowę. W latach 2007-09 Włoch prowadził Jastrzębski Węgiel. Santilli ma już za sobą pracę w Latinie - był szkoleniowcem tego klubu w sezonie 2000/01 oraz przez kilka miesięcy w sezonie 2003/04.

źródło: volleyball.it
fot: h24notizie.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz