poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Kurek przeniesie się do Włoch?

Mimo nieudanego sezonu w rosyjskiej Superlidze Bartosz Kurek nie może narzekać na brak ofert. Zainteresowane reprezentantem Polski są zespoły PlusLigi, a wśród nich m.in. Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovia. Ponadto Przegląd Sportowy informuje, że Kurek może trafić do włoskiego giganta z Maceraty.


Rok temu przyjmujący reprezentacji Polski odszedł ze Skry Bełchatów do Dynama Moskwa. Rosjanie wiązali spore nadzieje z Polakiem, który miał stać się jedną z gwiazd Superligi. Rzeczywistość zweryfikowała oczekiwania - Kurek doznał kontuzji, po której nie był w stanie powrócić do optymalnej dyspozycji, Dynamo nie zwojowało Ligi Mistrzów, a w Superlidze nadal walczy o utrzymanie. 

Mimo kłopotów w Rosji Kurek nadal może liczyć na zainteresowanie ze strony najlepszych klubów Europy. Ostatnio w kolejce po podpis Polaka ustawiła się Lube Banca Macerata. 24-latek miałby zastąpić w we włoskim zespole Cristiana Savaniego. 

Na razie nie wiadomo czy Kurek w ogóle z Moskwy odejdzie. Jeśli Dynamo wyrazi chęć przedłużenia umowy z Polakiem, Kurek prawdopodobnie zostanie w zespole.

źródło: przegladsportowy.pl
fot: vcdynamo.ru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz