wtorek, 23 kwietnia 2013

Będą zmiany w Maceracie

Mistrz Włoch z poprzedniego roku - Lube Banca Macerata ma za sobą nieudany sezon. Klub odpadł już w półfinale Serie A1 oraz w rundzie challenge Ligi Mistrzów. Działacze i trener Alberto Giuliani planują więc spore zmiany. 


Właściciel zespołu Fabio Giulanelli zapowiedział, że zaproponuje zawodnikom i członkom sztabu szkoleniowego obniżkę kontraktów o 25% w stosunku do dotychczasowych stawek. Według Giulanellego nie jest to forma kary za słabą dyspozycję, a przyczyną podjęcia tej decyzji jest kryzys ekonomiczny. 

Z zespołu mogą odejść zawodnicy niezadowoleni z obniżek pensji. Ponadto kontrakty kończą się Cristianowi Savaniemu i Draganowi Travicy. Przyjmujący reprezentacji Włoch dostał podobno intratną ofertę z Turcji. W Maceracie nie zobaczymy prawdopodobnie Dicka Kooya (koniec wypożyczenia), Alena Pajenka, Natale Monopoliego oraz Sasy Starovicia. 

Kłopoty włoskiego klubu nie oznaczają, że Macerata znacząco się osłabi. Trener Giuliani porzucił już pomysł  gry na trzech przyjmujących. Klub szuka więc nowego atakującego, a na celowniku znalazł się Łotysz Gundars Celitans z Modeny.

źródło: volleyball.it/dallarivolley.com/worldofvolley.com
fot: lubevolley.it

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz