wtorek, 12 marca 2013

Trzech kandydatów na trenera kadry Rosji

Jurij Czerednik, Andriej Woronkow (na zdjęciu) i Siergiej Szlapnikow - z tej trójki wyłoniony zostanie nowy szkoleniowiec reprezentacji Rosji. Dotychczas Sborną prowadził Władimir Alekno, ale trener Zenitu Kazań odszedł ze stanowiska po zdobyciu złotego medalu podczas zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie. 


Jurij Czerednik to 46-letni były reprezentant Związku Radzieckiego, z którym w 1988 roku sięgnął po srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Obecnie Czerednik jest trenerem klubu Bartosza Kurka - Dynamo Moskwa. W zeszłym roku Czerednik zdobył ze swoim zespołem Puchar CEV, a na swoim koncie ma również srebrny i brązowy medal mistrzostw Rosji.

Głównym faworytem do objęcia schedy po Aleknie jest szkoleniowiec Lokomotiwu Nowosybirsk - Andriej Woronkow. Już w przyszły weekend Woronkow będzie mógł potwierdzić swoje umiejętności w turnieju finałowym Ligi Mistrzów w Omsku.

Najmniej znany jest 52-letni Szlapnikow, który w niedalekiej przeszłości zajmował się młodzieżowymi reprezentacjami Rosji. Ostatnio prowadził Fakieł Nowy Urengoj, zaś wcześniej był trenerem i prezesem Jarosławicza Jarosław. Szlapnikow ma poprowadzić reprezentację Rosji podczas tegorocznej Uniwersjady.

Być może nazwisko nowego selekcjonera kadry poznamy już 22 marca, kiedy to odbędzie się kolejne posiedzenie zarządu Rosyjskiej Federacji Siatkówki.

źródło: sportbox.ru
fot: lokovolley.ru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz