wtorek, 5 marca 2013

Totolo poprowadzi Iskrę

Dotychczasowy asystent - Tomaso Totolo przejął funkcję trenera w Iskrze Odincowo. Do tej pory szkoleniowcem zespołu z przedmieść Moskwy był Roberto Santilli, ale w najbliższych dniach Włoch ma opuścić klub.


- Negocjacje z Santillim odnośnie zakończenia współpracy jeszcze trwają. Podjęliśmy decyzję, że teraz treningi z zespołem przeprowadzać będzie Tomaso, który będzie pełnił funkcję pierwszego trenera - ogłosił Andriej Belmacz, dyrektor generalny Iskry. 

- Odejście Santillego wyszło z inicjatywy klubu. Nie jesteśmy zadowoleni z wyników uzyskiwanych przez nas zespół w tym sezonie. Faktem jest, że Santilli nie jest zadowolony z sytuacji finansowej klubu, ale - jeszcze raz podkreślam - decyzja o jego odejściu spowodowana jest wyłącznie kwestiami sportowymi - powiedział Belmacz. 

Totolo w przeszłości prowadził Jastrzębski Węgiel (sezon 2006/07) oraz AZS Olsztyn (2011/12). Był również drugim trenerem w takich klubach jak Sisley Treviso czy Marmi Lanza Werona, a także asystentem Gian Paolo Montaliego w reprezentacji Włoch. Ostatnio 47-letni Totolo pracował w sztabie szkoleniowym Santillego w Iskrze.

Totolo w nowej roli zadebiutuje już jutro, w spotkaniu przeciwko Guberni Niżny Nowogród. 

źródło: rsport.ru
fot: ro.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz