wtorek, 26 marca 2013

Speraw nowym szkoleniowcem kadry USA

John Speraw, były asystent Hugh McCutcheona w Pekinie i Alana Knipe'a w Londynie, został nowym szkoleniowcem kadry Stanów Zjednoczonych. 41-letni trener ma przygotować reprezentację USA do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.


W przeszłości Speraw był trenerem juniorskich i młodzieżowych kadr Stanów Zjednoczonych. Obecnie prowadzi uniwersytecki zespół UCLA Bruins. Mimo nominacji na stanowisko selekcjonera reprezentacji, Speraw będzie kontynuował pracę w klubie. 

Zadowoleni z wyboru amerykańskiej federacji są siatkarze. Clayton Stanley, Rich Lambourne i William Priddy podkreślają, że Speraw to szkoleniowiec doświadczony, ze sporymi umiejętnościami. 

Jak zaznaczył nowy trener reprezentacji USA, celem kadry na najbliższy sezon będą dobre występy w Lidze Światowej oraz Pucharze Panamerykańskim. W kadrze Sperawa prawdopodobnie znajdą się przedstawiciele PlusLigi - Russell Holmes z Jastrzębskiego Węgla i Paul Lotman, zawodnik Asseco Resovii Rzeszów.

źródło i fot: teamusa.org

1 komentarz:

  1. bardzo ciekawy blog, same informacje na temat, bez zbednych "wywiadow po meczowych" z zawodnikami ktore sa nudne i denne "chcielismy wygrac ale sie nie udało/i udało się wygrać". powodzenia.

    OdpowiedzUsuń