piątek, 22 marca 2013

Giani w Bełchatowie?

Włoski dziennikarz Gianluca Pasini poinformował na swoim blogu, że Skra Bełchatów prowadzi zaawansowane rozmowy z Andreą Gianim. 42-letni szkoleniowiec miałby zostać nowym trenerem klubu wicemistrza Polski. 
Giani to przede wszystkim były znakomity siatkarz. W reprezentacji Włoch rozegrał blisko 500 spotkań i ma na koncie trzy medale olimpijskie - z Atlanty, Sydney i Aten. Jedenaście sezonów spędził w Parmie, by kolejne jedenaście rozegrać w barwach Modeny. W 2007 roku podjął decyzję o zakończeniu kariery.

Od razu został pierwszym trenerem klubu z Modeny i już w debiutanckim sezonie wygrał Final Four Challenge Cup w Rzeszowie. Od 2009 roku pracował w Roma Volley, z którą awansował do Serie A1. Za kadencji Gianiego w Rzymie grali obecni siatkarze Skry - Dante Boninfante i Konstantin Cupković. Rok temu klub został rozwiązany i od tamtej pory Giani nie prowadził żadnego zespołu. Był jednak członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Włoch podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Skra w najbliższy weekend rozpoczyna walkę o piąte miejsce w PlusLidze. Rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie AZS Politechnika Warszawska.

źródło: dal15al25.gazzetta.it
fot: sport.it

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz