wtorek, 19 marca 2013

Effector chce zatrzymać Penczewa

Effector Kielce zakończył już sezon ligowy, nie oznacza to jednak, że w klubie przestano pracować. Sztab szkoleniowy i działacze zaczynają budowę zespołu na kolejny sezon i podkreślają, że najpierw koncentrują się na zatrzymaniu najlepszych zawodników. W tym gronie znajduje się przyjmujący Nikołaj Penczew.


20-letni Bułgar trafił do Kielc rok temu. Wcześniej był w kadrze Copry Piacenza, ale mimo gry w narodowych barwach miał problemy ze znalezieniem nowego klubu. W końcu trafił na testy do Kielc, a po nich podpisał umowę z Effectorem. W rozgrywkach ligowych pokazał się z dobrej strony i z tego powodu kielczanie chcą zatrzymać go na dłużej.

- Nikołaj zapowiedział, że chciałby zostać w Kielcach. Będziemy w tej kwestii prowadzić rozmowy, ale na ostateczne decyzje musimy jeszcze poczekać - powiedział serwisowi cksport.pl Jacek Sęk, prezes Effectora. 

Szanse na pozostanie Penczewa w Kielcach ocenia trener Dariusz Daszkiewicz. - Bułgar jest zadowolony z dotychczasowego kontraktu, pokazał się z bardzo dobrej strony i spotkał sympatyczną grupę młodych ludzi. Z tej strony wszystko jest w porządku, lecz na dalsze rozmowy wpływ będą miały możliwości finansowe klubu - powiedział Daszkiewicz.

Penczew swą siatkarską karierę rozpoczynał w Wiktorii Volley. W sezonie 2010/11 grał w Pirinie Bałkanstroj, z którego odszedł do włoskiej Piacenzy.

źródło: cksport.pl
fot: przegladsportowy.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz