niedziela, 27 maja 2012

Wybieramy najciekawszy transfer minionego tygodnia

Anderson w Zenicie, De Cecco w Piacenzie, a może Falasca w Uralu? Który z transferów zeszłego tygodnia był największym wydarzeniem? Zapraszamy do głosowania w ankiecie, którą znajdziecie w prawym górnym rogu bloga.

Przedstawiamy kandydatów do transferu tygodnia:

1. Anderson (Modena) -> Zenit
To Kubańczyk Juantorena miał zagrać w Zenicie, ostatecznie jednak to przyjmujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych zagra w zespole zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Anderson był też na celowniku Dynama Moskwa, ale, w związku ze zmianą decyzji Juantoreny, trafił do Kazania. Liga rosyjska będzie mocniejsza.

2. Baranowicz (Cuneo) -> Modena
Znany z parkietów PlusLigi Baranowicz w przyszłym sezonie będzie odpowiedzialny za rozgrywanie w Casie Modena. W zeszłym sezonie 22-letni rozgrywający był rezerwowym Nikoli Grbicia w Cuneo, teraz, w Modenie, będzie zawodnikiem podstawowego składu.

3. De Cecco (Monza) -> Piacenza
Kibice Skry mieli sporą nadzieję, że Argentyńczyk wyląduje w Bełchatowie. Tak się jednak nie stało, jeden z najbardziej utalentowanych rozgrywających świata, będzie kierował grą Copry Piacenza. Wcześniej musi się jednak całkowicie wyleczyć. 

4. Deroo (Roeselare) -> Modena
Kolejny młody siatkarz, który zasilił szeregi klubu z Modeny. Deroo to młody, utalentowany przyjmujący o imponujących warunkach fizycznych. Swoje umiejętności prezentował już w Lidze Mistrzów, czekamy co zaprezentuje w Serie A1. 

5. Falasca (Skra) -> Ural
Hiszpanowi podziękowano w Bełchatowie, ale teraz Falasca będzie miał okazje poważnie zarobić. O nowym klubie 39-letniego Falasci, mówi się, że to najbogatszy klub świata. Hiszpan w Uralu zastąpi słynnego Lloya Balla. W Skrze grał przez 4 lata i zdobył trzy mistrzostwa Polski i dwa medale Ligi Mistrzów.

6. Fei (Sisley) -> Piacenza
Przez 11 lat Alessandro Fei był wierny barwom Sisleya Treviso. W końcu jednak, w związku z problemami finansowymi klubu, popularny Fox przenosi się do Piacenzy. 

7. Sintini -> Trentino
Po roku przerwy, spowodowanej nowotworem, Giacomo Sintini wraca do siatkówki. Od razu do jednego z najlepszych klubów świata - Trentino. Sintini zastąpi w zespole Radostina Stojczewa Łukasza Żygadłę. Gdyby nie choroba Sintini poprzedni sezon spędziłby w Jastrzębiu, 33-letni rozgrywający zdążył już podpisać kontrakt z polskim klubem.

8. Visotto (Cuneo) -> Ural
Brazylijski atakujący też zagra w Rosji. Po rocznym pobycie w Cuneo, przenosi się do Uralu Ufa. Zobaczymy jak będzie się sprawował w coraz silniejszej rosyjskiej Superlidze.

My na razie nie ujawniamy naszego głosu. Szkoda tylko, że w gronie kandydatów do transferu tygodnia nie ma żadnego zawodnika z PlusLigi. No cóż, może za tydzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz